Tournaments
Home Member Access Director Access

2014 South Shore Sports / Butterfly TT Championships - Players by Event

      

Open Singles
Scheduled for: 10/25/2014 @ 11:00A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Cheng LiMSMississippi College2603 / 2603 
Yichi ZhangILExperior TTC2563 / 2563 
Emad BarsoumWINone2490 / 2490 
Daniel R. SeemillerINSouth Bend TTC2479 / 2479 
Samson DubinaOHSamson Dubina Table Tennis Academy2474 / 2481 
Nathan HsuMDMDTTC2416 / 2416 
Alex LegariaMOLindenwood University2389 / 2389 
Victor LiuCASVTTC2354 / 2354 
Gabriel SkolnickPAManor TTC2346 / 2334 
Felipe MoritaILLindenwood University2329 / 2329 
Micaiah SkolnickMDBaltimore TTC2323 / 2315 
Santiago SevillaMOLindenwood University2319 / 2319 
Ahmed HendawiMONone2289 / 2289 
Leo HuangCATable Tennis America2289 / 2289 
Randy SeemillerPASouth Park TTC2274 / 2274 
Austin Z. PreissCOPikes Peak TTC2268 / 2299 
Spenser Minh LamILSchaumburg TTC2229 / 2229 
Chase BockovenMABoston TTC2223 / 2223 
Maria CastilloMOLindenwood University2219 / 2219 
Dan Seemiller JrTXEl Paso TTC2213 / 2213 
Seth PechOHStrongsville TTC2212 / 2212 
Chip CoulterPASouth Park TTC2198 / 2198 
Felix WigandWINone2197 / 2197 
Alex AverinNJLily Yip TTC2185 / 2185 
Ethan LiuORNone2176 / 2019 
Brian GaoMAMATTBC2093 / 2093 
Brian BrzyckiINSouth Bend TTC2074 / 2074 
David CabreraMOLindenwood University2069 / 2069 
Ali KhatamiOHShaker Stiga TTC2060 / 2060 
Jack BaoINSouth Bend TTC2040 / 2040 
Henry LuoINNone2040 / 2040 
Tadao (tom) InuiILExperior TTC2009 / 2009 
Wayne WasielewskiILExperior TTC1964 / 1964 
Roman SivkovILLindenwood University1953 / 1953 
Harsh KhandelwalOHNone1941 / 1941 
Steve GonzalesMIFarmington Hills TTC1926 / 1926 
Jaroslav StastnyILExperior TTC1906 / 1918 
Henry VartaniWINone1735 / 1735 
Jake ArciniegaMILindenwood University1699 / 1723 
Total Entries: 39    

Open Doubles
Scheduled for: 10/25/2014 @ 4:30P
StateClubRatings
Seed / Elig / Team
Doubles Partner
Cheng LiMSMississippi College2603 / 2603Teamed With Yichi Zhang
Yichi ZhangILExperior TTC2563 / 2563Teamed With Cheng Li
Daniel R. SeemillerINSouth Bend TTC2479 / 2479Teamed With Dan Seemiller Jr
Nathan HsuMDMDTTC2416 / 2416Teamed With Micaiah Skolnick
Alex LegariaMOLindenwood University2389 / 2389Teamed With Maria Castillo
Gabriel SkolnickPAManor TTC2346 / 2334Teamed With Felipe Morita
Felipe MoritaILLindenwood University2329 / 2329Teamed With Gabriel Skolnick
Micaiah SkolnickMDBaltimore TTC2323 / 2315Teamed With Nathan Hsu
Santiago SevillaMOLindenwood University2319 / 2319Teamed With Austin Z. Preiss
Randy SeemillerPASouth Park TTC2274 / 2274Teamed With Chip Coulter
Austin Z. PreissCOPikes Peak TTC2268 / 2299Teamed With Santiago Sevilla
Robert LuoINSpinBlock Table Tennis Center2238 / 2238Teamed With Henry Luo
Chase BockovenMABoston TTC2223 / 2223Teamed With Ralph C. Bockoven
Maria CastilloMOLindenwood University2219 / 2219Teamed With Alex Legaria
Dan Seemiller JrTXEl Paso TTC2213 / 2213Teamed With Daniel R. Seemiller
Chip CoulterPASouth Park TTC2198 / 2198Teamed With Randy Seemiller
Qi DuanMANone2130 / 2141Teamed With Angela Zhang
Henry LuoINNone2040 / 2040Teamed With Robert Luo
Ralph C. BockovenMABoston TTC2026 / 2026Teamed With Chase Bockoven
Angela ZhangMANone1711 / 1711Teamed With Qi Duan
Total Entries: 20    

Open Women
Scheduled for: 10/25/2014 @ 1:30P
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Maria CastilloMOLindenwood University2219 / 2219 
Qi DuanMANone2130 / 2141 
Sonjay HenryMOLindenwood University1799 / 1799 
Emily SuMNTable Tennis Minnesota1405 / 1405 
Yuanli XieWINone1376 / 1376 
Zeling YuMNMN TTC1363 / 1363 
Total Entries: 6    

Hard Bat
Scheduled for: 10/26/2014 @ 10:30A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Ahmed HendawiMONone2289 / 2289 
Arkadiusz ZyworonekILExperior TTC2058 / 2072 
Sylwester SobotaILExperior TTC1973 / 1973 
Philip SchmuckerINSouth Bend TTC1755 / 1755 
Virgil P. SofianMINone1552 / 1552 
Dave C. FullenOHSpin & Smash TTPPC1533 / 1533 
Italo IvaldiINNone1516 / 1516 
Total Entries: 7    

40 & Over
Scheduled for: 10/25/2014 @ 1:30P
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Randy SeemillerPASouth Park TTC2274 / 2274 
Spenser Minh LamILSchaumburg TTC2229 / 2229 
Chip CoulterPASouth Park TTC2198 / 2198 
David B. StoutINSpinBlock Table Tennis Center2183 / 2183 
Don R. HamiltonOHDayton Oh2139 / 2139 
Janusz FraneczekILExperior TTC2123 / 2109 
Dell SweerisMIWMiTT2074 / 2074 
Arkadiusz ZyworonekILExperior TTC2058 / 2072 
Liedy HandokoTNMemphis TTC2034 / 2034 
Brian BartleyINSpinBlock Table Tennis Center1985 / 1985 
Sylwester SobotaILExperior TTC1973 / 1973 
Wayne WasielewskiILExperior TTC1964 / 1964 
Zbigniew JablonskiILWheeling1936 / 1914 
Steve GonzalesMIFarmington Hills TTC1926 / 1926 
David PechOHStrongsville TTC1910 / 1910 
Jaroslav StastnyILExperior TTC1906 / 1918 
J. D. BradleyINSpinBlock Table Tennis Center1889 / 1889 
Greg SmithOHThree Rivers TTC1862 / 1862 
Joseph MasminsterOHCincinnati TTC1827 / 1827 
Carl L. Bradley JrINTTCI1813 / 1813 
Ying Xin FuIASouth Bend TTC1809 / 1809 
Brad OverbeekMIKentwood1798 / 1798 
Scott HarrisOHSpin & Smash / Columbus, Ohio1798 / 1798 
David FeerstILExperior TTC1761 / 1761 
Jim WillittsINSouth Bend TTC1288 / 1288 
Igor FalchukILExperior TTC0 / 0 
Total Entries: 26    

50 & Over
Scheduled for: 10/26/2014 @ 1:30P
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Dell SweerisMIWMiTT2074 / 2074 
Greg SmithOHThree Rivers TTC1862 / 1862 
Philip SchmuckerINSouth Bend TTC1755 / 1755 
Jerry LuINIndianapolis TTC1576 / 1576 
Virgil P. SofianMINone1552 / 1552 
Ben RitterILHighland TTC1412 / 1412 
Douglas LoganILNone1181 / 1181 
Total Entries: 7    

Under 2450 RR
Scheduled for: 10/26/2014 @ 9:00A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Nathan HsuMDMDTTC2416 / 2416 
Alex LegariaMOLindenwood University2389 / 2389 
Victor LiuCASVTTC2354 / 2354 
Gabriel SkolnickPAManor TTC2346 / 2334 
Felipe MoritaILLindenwood University2329 / 2329 
Micaiah SkolnickMDBaltimore TTC2323 / 2315 
Santiago SevillaMOLindenwood University2319 / 2319 
Wojciech WolskiILSchaumburg TTC2310 / 2310 
Ahmed HendawiMONone2289 / 2289 
Leo HuangCATable Tennis America2289 / 2289 
Randy SeemillerPASouth Park TTC2274 / 2274 
Austin Z. PreissCOPikes Peak TTC2268 / 2299 
Chase BockovenMABoston TTC2223 / 2223 
Maria CastilloMOLindenwood University2219 / 2219 
Dan Seemiller JrTXEl Paso TTC2213 / 2213 
Seth PechOHStrongsville TTC2212 / 2212 
Chip CoulterPASouth Park TTC2198 / 2198 
Felix WigandWINone2197 / 2197 
Alex AverinNJLily Yip TTC2185 / 2185 
Ethan LiuORNone2176 / 2019 
Don R. HamiltonOHDayton Oh2139 / 2139 
Janusz FraneczekILExperior TTC2123 / 2109 
Brian GaoMAMATTBC2093 / 2093 
Brian BrzyckiINSouth Bend TTC2074 / 2074 
David CuiMAMATTBC2042 / 2042 
Jack BaoINSouth Bend TTC2040 / 2040 
Karol HorodenskiILNone2034 / 2034 
Kevin BuenteILFox Valley TTC1957 / 1957 
Harsh KhandelwalOHNone1941 / 1941 
Zbigniew JablonskiILWheeling1936 / 1914 
Jaroslav StastnyILExperior TTC1906 / 1918 
Jacek WisniewskiILFox Valley TTC1871 / 1871 
Total Entries: 32    

Under 2300 RR
Scheduled for: 10/25/2014 @ 3:00P
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Leo HuangCATable Tennis America2289 / 2289 
Ahmed HendawiMONone2289 / 2289 
Randy SeemillerPASouth Park TTC2274 / 2274 
Austin Z. PreissCOPikes Peak TTC2268 / 2299 
Spenser Minh LamILSchaumburg TTC2229 / 2229 
Chase BockovenMABoston TTC2223 / 2223 
Maria CastilloMOLindenwood University2219 / 2219 
Dan Seemiller JrTXEl Paso TTC2213 / 2213 
Seth PechOHStrongsville TTC2212 / 2212 
Chip CoulterPASouth Park TTC2198 / 2198 
Felix WigandWINone2197 / 2197 
Alex AverinNJLily Yip TTC2185 / 2185 
David B. StoutINSpinBlock Table Tennis Center2183 / 2183 
Ethan LiuORNone2176 / 2019 
Don R. HamiltonOHDayton Oh2139 / 2139 
Michael WolskiILExperior TTC2124 / 2116 
Janusz FraneczekILExperior TTC2123 / 2109 
Brian GaoMAMATTBC2093 / 2093 
Dell SweerisMIWMiTT2074 / 2074 
Brian BrzyckiINSouth Bend TTC2074 / 2074 
David CabreraMOLindenwood University2069 / 2069 
Ali KhatamiOHShaker Stiga TTC2060 / 2060 
David CuiMAMATTBC2042 / 2042 
Jack BaoINSouth Bend TTC2040 / 2040 
Henry LuoINNone2040 / 2040 
Karol HorodenskiILNone2034 / 2034 
Liedy HandokoTNMemphis TTC2034 / 2034 
David SunILChampaign TTC2033 / 2033 
Tadao (tom) InuiILExperior TTC2009 / 2009 
Brian BartleyINSpinBlock Table Tennis Center1985 / 1985 
Wayne WasielewskiILExperior TTC1964 / 1964 
Kevin BuenteILFox Valley TTC1957 / 1957 
Roman SivkovILLindenwood University1953 / 1953 
Harsh KhandelwalOHNone1941 / 1941 
Zbigniew JablonskiILWheeling1936 / 1914 
Steve GonzalesMIFarmington Hills TTC1926 / 1926 
Jaroslav StastnyILExperior TTC1906 / 1918 
Roger LiuOHTwinsburg TTC1894 / 1894 
Andre KhailoINSouth Bend TTC1892 / 1892 
J. D. BradleyINSpinBlock Table Tennis Center1889 / 1889 
Jacek WisniewskiILFox Valley TTC1871 / 1871 
Doug WruckWIMilwaukee TTC1843 / 1823 
Alfredo BaezMOSaint Louis TTC1819 / 1819 
Fred KnappMIHolland Killerspin TTC1815 / 1815 
Carl L. Bradley JrINTTCI1813 / 1813 
Ying Xin FuIASouth Bend TTC1809 / 1809 
Robert DouglassILNet & Paddle1749 / 1740 
Henry VartaniWINone1735 / 1735 
Blake CottrellOHSamson Dubina Table Tennis Academy1731 / 1731 
Justin DeweyIADes Moines TT Club1715 / 1715 
Serge OlingouILChi Slam TTC1680 / 1680 
Total Entries: 51    

Under 2200 RR
Scheduled for: 10/26/2014 @ 11:30A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Chip CoulterPASouth Park TTC2198 / 2198 
Felix WigandWINone2197 / 2197 
Mitchell SeidenfeldMNTable Tennis Minnesota2192 / 2192 
Don R. HamiltonOHDayton Oh2139 / 2139 
Qi DuanMANone2130 / 2141 
Michael WolskiILExperior TTC2124 / 2116 
Janusz FraneczekILExperior TTC2123 / 2109 
Brian GaoMAMATTBC2093 / 2093 
Dell SweerisMIWMiTT2074 / 2074 
Brian BrzyckiINSouth Bend TTC2074 / 2074 
Arkadiusz ZyworonekILExperior TTC2058 / 2072 
David CuiMAMATTBC2042 / 2042 
Jack BaoINSouth Bend TTC2040 / 2040 
Karol HorodenskiILNone2034 / 2034 
Liedy HandokoTNMemphis TTC2034 / 2034 
David SunILChampaign TTC2033 / 2033 
Tadao (tom) InuiILExperior TTC2009 / 2009 
David PerrineILNone1976 / 1943 
Kevin BuenteILFox Valley TTC1957 / 1957 
Roman SivkovILLindenwood University1953 / 1953 
Muris SilicILExperior TTC1952 / 1952 
Harsh KhandelwalOHNone1941 / 1941 
Zbigniew JablonskiILWheeling1936 / 1914 
Roger LiuOHTwinsburg TTC1894 / 1894 
Jacek WisniewskiILFox Valley TTC1871 / 1871 
Greg SmithOHThree Rivers TTC1862 / 1862 
Fred KnappMIHolland Killerspin TTC1815 / 1815 
Scott BadilloMISamson Dubina Table Tennis Academy1805 / 1805 
Sonjay HenryMOLindenwood University1799 / 1799 
David FeerstILExperior TTC1761 / 1761 
Philip SchmuckerINSouth Bend TTC1755 / 1755 
Brian FowlerMIHTTC1744 / 1736 
Blake CottrellOHSamson Dubina Table Tennis Academy1731 / 1731 
Justin DeweyIADes Moines TT Club1715 / 1715 
Jake ArciniegaMILindenwood University1699 / 1723 
Serge OlingouILChi Slam TTC1680 / 1680 
Christopher HardinTNMemphis TTC1677 / 1677 
Kan WangINSBTTC1661 / 1661 
Ruben DavilaCA123 Ping Pong1661 / 1661 
Jerry LuINIndianapolis TTC1576 / 1576 
Total Entries: 40    

Under 2100 RR
Scheduled for: 10/25/2014 @ 9:00A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Brian GaoMAMATTBC2093 / 2093 
Dell SweerisMIWMiTT2074 / 2074 
Brian BrzyckiINSouth Bend TTC2074 / 2074 
David CabreraMOLindenwood University2069 / 2069 
Ali KhatamiOHShaker Stiga TTC2060 / 2060 
Arkadiusz ZyworonekILExperior TTC2058 / 2072 
David CuiMAMATTBC2042 / 2042 
Jack BaoINSouth Bend TTC2040 / 2040 
Liedy HandokoTNMemphis TTC2034 / 2034 
David SunILChampaign TTC2033 / 2033 
David PerrineILNone1976 / 1943 
Sylwester SobotaILExperior TTC1973 / 1973 
Harsh KhandelwalOHNone1941 / 1941 
David PechOHStrongsville TTC1910 / 1910 
Roger LiuOHTwinsburg TTC1894 / 1894 
Andre KhailoINSouth Bend TTC1892 / 1892 
Jorge VanegasILNet & Paddle1880 / 1899 
Doug WruckWIMilwaukee TTC1843 / 1823 
Joseph MasminsterOHCincinnati TTC1827 / 1827 
Alfredo BaezMOSaint Louis TTC1819 / 1819 
Carl L. Bradley JrINTTCI1813 / 1813 
Weiliang Jordan SunGAAITTA1810 / 1810 
Kian BeyranvandILNone1807 / 1685 
Scott BadilloMISamson Dubina Table Tennis Academy1805 / 1805 
Sonjay HenryMOLindenwood University1799 / 1799 
Brad OverbeekMIKentwood1798 / 1798 
Rohon RoychoudhuryMIFarmington Hills TTC1762 / 1797 
Philip SchmuckerINSouth Bend TTC1755 / 1755 
Marijo LeticOHEastlake TTC1753 / 1753 
Blake CottrellOHSamson Dubina Table Tennis Academy1731 / 1731 
Justin DeweyIADes Moines TT Club1715 / 1715 
Angela ZhangMANone1711 / 1711 
Jake ArciniegaMILindenwood University1699 / 1723 
Christopher HardinTNMemphis TTC1677 / 1677 
Adam HemkerOHNone1509 / 1509 
Zach SpiesMOLindenwood University1430 / 1272 
William HanlinOHNone1346 / 1374 
Total Entries: 37    

Under 2000 RR
Scheduled for: 10/25/2014 @ 6:00P
StateClubRatings
Seed / Elig
 
David SunILChampaign TTC2033 / 2033 
Tadao (tom) InuiILExperior TTC2009 / 2009 
Brian BartleyINSpinBlock Table Tennis Center1985 / 1985 
David PerrineILNone1976 / 1943 
Sylwester SobotaILExperior TTC1973 / 1973 
Wayne WasielewskiILExperior TTC1964 / 1964 
Roman SivkovILLindenwood University1953 / 1953 
Harsh KhandelwalOHNone1941 / 1941 
Steve GonzalesMIFarmington Hills TTC1926 / 1926 
David PechOHStrongsville TTC1910 / 1910 
Roger LiuOHTwinsburg TTC1894 / 1894 
Andre KhailoINSouth Bend TTC1892 / 1892 
J. D. BradleyINSpinBlock Table Tennis Center1889 / 1889 
Jacek WisniewskiILFox Valley TTC1871 / 1871 
Greg SmithOHThree Rivers TTC1862 / 1862 
Rafiq RemtulaILNone1860 / 1860 
Joseph MasminsterOHCincinnati TTC1827 / 1827 
Alfredo BaezMOSaint Louis TTC1819 / 1819 
Fred KnappMIHolland Killerspin TTC1815 / 1815 
Pavan SajjaINSouth Bend TTC1815 / 1815 
Weiliang Jordan SunGAAITTA1810 / 1810 
Ying Xin FuIASouth Bend TTC1809 / 1809 
Kian BeyranvandILNone1807 / 1685 
Scott BadilloMISamson Dubina Table Tennis Academy1805 / 1805 
Sonjay HenryMOLindenwood University1799 / 1799 
Scott HarrisOHSpin & Smash / Columbus, Ohio1798 / 1798 
Rohon RoychoudhuryMIFarmington Hills TTC1762 / 1797 
David FeerstILExperior TTC1761 / 1761 
Christian Steve ZuluagaINHighland TTC1761 / 1761 
Philip SchmuckerINSouth Bend TTC1755 / 1755 
Marijo LeticOHEastlake TTC1753 / 1753 
Robert DouglassILNet & Paddle1749 / 1740 
Brian FowlerMIHTTC1744 / 1736 
Justin DeweyIADes Moines TT Club1715 / 1715 
Ian SeidenfeldMNTable Tennis Minnesota1708 / 1708 
Jake ArciniegaMILindenwood University1699 / 1723 
Serge OlingouILChi Slam TTC1680 / 1680 
Jerry LuINIndianapolis TTC1576 / 1576 
Lawer Dixon JrILHighland TTC1551 / 1430 
Dave C. FullenOHSpin & Smash TTPPC1533 / 1533 
Robert HeitzINNone1447 / 1447 
Michael RostankowskiOHSamson Dubina Table Tennis Academy1421 / 1421 
Oscar Rodriguez GomezMOWDCTT984 / 984 
Total Entries: 43    

Under 1950 RR
Scheduled for: 10/26/2014 @ 1:30P
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Jacek WisniewskiILFox Valley TTC1871 / 1871 
Jerry DydynskiILExperior TTC1845 / 1817 
Joseph MasminsterOHCincinnati TTC1827 / 1827 
Fred KnappMIHolland Killerspin TTC1815 / 1815 
Weiliang Jordan SunGAAITTA1810 / 1810 
Kian BeyranvandILNone1807 / 1685 
Scott BadilloMISamson Dubina Table Tennis Academy1805 / 1805 
Perry SmithMSMemphis TTC1785 / 1785 
Patrick EzeadikwaINNone1783 / 1783 
Rohon RoychoudhuryMIFarmington Hills TTC1762 / 1797 
Christian Steve ZuluagaINHighland TTC1761 / 1761 
David FeerstILExperior TTC1761 / 1761 
Brian FowlerMIHTTC1744 / 1736 
Blake CottrellOHSamson Dubina Table Tennis Academy1731 / 1731 
Justin DeweyIADes Moines TT Club1715 / 1715 
Ian SeidenfeldMNTable Tennis Minnesota1708 / 1708 
Jake ArciniegaMILindenwood University1699 / 1723 
Christopher HardinTNMemphis TTC1677 / 1677 
Kan WangINSBTTC1661 / 1661 
Ruben DavilaCA123 Ping Pong1661 / 1661 
Lawer Dixon JrILHighland TTC1551 / 1430 
Dave C. FullenOHSpin & Smash TTPPC1533 / 1533 
Tomasz SzacilowskiILFox Valley TTC1483 / 1465 
Robert HeitzINNone1447 / 1447 
Michael RostankowskiOHSamson Dubina Table Tennis Academy1421 / 1421 
Michael WilkeOHCincinnati TTC1392 / 1412 
Total Entries: 26    

Under 1875 RR
Scheduled for: 10/25/2014 @ 12:00P
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Rafiq RemtulaILNone1860 / 1860 
Jerry DydynskiILExperior TTC1845 / 1817 
Doug WruckWIMilwaukee TTC1843 / 1823 
Joseph MasminsterOHCincinnati TTC1827 / 1827 
Alfredo BaezMOSaint Louis TTC1819 / 1819 
Fred KnappMIHolland Killerspin TTC1815 / 1815 
Weiliang Jordan SunGAAITTA1810 / 1810 
Scott BadilloMISamson Dubina Table Tennis Academy1805 / 1805 
Brad OverbeekMIKentwood1798 / 1798 
Perry SmithMSMemphis TTC1785 / 1785 
Patrick EzeadikwaINNone1783 / 1783 
Rohon RoychoudhuryMIFarmington Hills TTC1762 / 1797 
David FeerstILExperior TTC1761 / 1761 
Christian Steve ZuluagaINHighland TTC1761 / 1761 
Philip SchmuckerINSouth Bend TTC1755 / 1755 
Marijo LeticOHEastlake TTC1753 / 1753 
Brian FowlerMIHTTC1744 / 1736 
Blake CottrellOHSamson Dubina Table Tennis Academy1731 / 1731 
Justin DeweyIADes Moines TT Club1715 / 1715 
Ian SeidenfeldMNTable Tennis Minnesota1708 / 1708 
Tay NguyenINSpinBlock Table Tennis Center1699 / 1699 
Jake ArciniegaMILindenwood University1699 / 1723 
Jack HuangMIFarmington Hills TTC1680 / 1660 
Christopher HardinTNMemphis TTC1677 / 1677 
James StoutINSpinBlock Table Tennis Center1649 / 1649 
Ricardo ReidINThree Rivers TTC Fort Wayne1581 / 1581 
Jerry LuINIndianapolis TTC1576 / 1576 
Lawer Dixon JrILHighland TTC1551 / 1430 
Dave C. FullenOHSpin & Smash TTPPC1533 / 1533 
Eric ArnettINSouth Bend TTC1522 / 1522 
Sarah ZhouILJZTTA1517 / 1517 
Adam HemkerOHNone1509 / 1509 
Erdenebileg MyagmarsurenILExperior TTC1504 / 1503 
Rodney JamesILNone1487 / 1487 
Jim EngstromMIWMiTT1484 / 1484 
Nicholas ConternoINIndianapolis TTC1459 / 1459 
Robert HeitzINNone1447 / 1447 
Zach SpiesMOLindenwood University1430 / 1272 
Michael RostankowskiOHSamson Dubina Table Tennis Academy1421 / 1421 
James KeepCAPalm Desert TTC1414 / 1414 
Ben RitterILHighland TTC1412 / 1412 
Emily SuMNTable Tennis Minnesota1405 / 1405 
Michael WilkeOHCincinnati TTC1392 / 1412 
Rachel ZhouILJZTTA1385 / 1385 
Yuanli XieWINone1376 / 1376 
Zeling YuMNMN TTC1363 / 1363 
Edward AtkinsonINSouth Bend TTC1361 / 1361 
Timothy Richard DoerrMIWMiTT1348 / 1348 
William HanlinOHNone1346 / 1374 
William KlaseWIWausau TTC1289 / 1288 
Manikandan NagarathnamILFox Valley TTC1277 / 1249 
Kung ChaoWIMadison TTC1192 / 1151 
Jakub GorzkoMOSt. Louis TTC1178 / 1178 
Oscar Rodriguez GomezMOWDCTT984 / 984 
Total Entries: 54    

Under 1750 RR
Scheduled for: 10/25/2014 @ 3:00P
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Barry ChanINSouth Bend TTC1720 / 1720 
Ian SeidenfeldMNTable Tennis Minnesota1708 / 1708 
Tay NguyenINSpinBlock Table Tennis Center1699 / 1699 
Jack HuangMIFarmington Hills TTC1680 / 1660 
Christopher HardinTNMemphis TTC1677 / 1677 
Sid NareshILExperior TTC1664 / 1665 
James StoutINSpinBlock Table Tennis Center1649 / 1649 
Ricardo ReidINThree Rivers TTC Fort Wayne1581 / 1581 
Kraig SmithMIHolland Killerspin1577 / 1577 
Lawer Dixon JrILHighland TTC1551 / 1430 
Dave C. FullenOHSpin & Smash TTPPC1533 / 1533 
Eric ArnettINSouth Bend TTC1522 / 1522 
Sarah ZhouILJZTTA1517 / 1517 
Adam HemkerOHNone1509 / 1509 
Erdenebileg MyagmarsurenILExperior TTC1504 / 1503 
Rodney JamesILNone1487 / 1487 
Jim EngstromMIWMiTT1484 / 1484 
Nicholas ConternoINIndianapolis TTC1459 / 1459 
Robert HeitzINNone1447 / 1447 
Zach SpiesMOLindenwood University1430 / 1272 
Emilian SabauILExperior TTC1428 / 1428 
Michael RostankowskiOHSamson Dubina Table Tennis Academy1421 / 1421 
James KeepCAPalm Desert TTC1414 / 1414 
Ben RitterILHighland TTC1412 / 1412 
Emily SuMNTable Tennis Minnesota1405 / 1405 
Michael WilkeOHCincinnati TTC1392 / 1412 
Rachel ZhouILJZTTA1385 / 1385 
Zeling YuMNMN TTC1363 / 1363 
Edward AtkinsonINSouth Bend TTC1361 / 1361 
Timothy Richard DoerrMIWMiTT1348 / 1348 
William HanlinOHNone1346 / 1374 
Soham KotnisMINone1293 / 1324 
William KlaseWIWausau TTC1289 / 1288 
Jim WillittsINSouth Bend TTC1288 / 1288 
Manikandan NagarathnamILFox Valley TTC1277 / 1249 
Kung ChaoWIMadison TTC1192 / 1151 
Jakub GorzkoMOSt. Louis TTC1178 / 1178 
Don SmedstadINHighland TTC1169 / 1169 
Joe DaultMINone1157 / 1157 
Oscar Rodriguez GomezMOWDCTT984 / 984 
Richie Seaton-ToddOHEastlake JFK0 / 1394 
Total Entries: 41    

Under 1625 RR
Scheduled for: 10/26/2014 @ 9:00A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Ruben DavilaCA123 Ping Pong1661 / 1661 
Ricardo ReidINThree Rivers TTC Fort Wayne1581 / 1581 
Kraig SmithMIHolland Killerspin1577 / 1577 
Virgil P. SofianMINone1552 / 1552 
Lawer Dixon JrILHighland TTC1551 / 1430 
Dave C. FullenOHSpin & Smash TTPPC1533 / 1533 
Italo IvaldiINNone1516 / 1516 
Joshua KercsmarINSouth Bend TTC1495 / 1495 
Jim EngstromMIWMiTT1484 / 1484 
Tomasz SzacilowskiILFox Valley TTC1483 / 1465 
Nicholas ConternoINIndianapolis TTC1459 / 1459 
Robert HeitzINNone1447 / 1447 
Michael DeanMINorthern Michigan TTC1435 / 1435 
Zach SpiesMOLindenwood University1430 / 1272 
Michael RostankowskiOHSamson Dubina Table Tennis Academy1421 / 1421 
James KeepCAPalm Desert TTC1414 / 1414 
Tadeusz AlberskiILOak Lawn Park District1403 / 1416 
Nathalie GribinskiILNone1397 / 1397 
Zeling YuMNMN TTC1363 / 1363 
Richard PinapatiINSouth Bend TTC1323 / 1323 
Zsolt KeszthelyiINIndianapolis TTC1316 / 1316 
Quinn BakerILMichigan TTC1314 / 1284 
Robert TolenINSouth Bend TTC1291 / 1291 
William KlaseWIWausau TTC1289 / 1288 
George BartlingINFort Wayne TTC1287 / 1287 
John WheelerINIndianapolis TTC1287 / 1287 
Manikandan NagarathnamILFox Valley TTC1277 / 1249 
John Zhong LiuILPhoenix Club - AZ1276 / 1278 
Randall SpeicherINSouth Bend TTC1268 / 1268 
Jakub GorzkoMOSt. Louis TTC1178 / 1178 
Don SmedstadINHighland TTC1169 / 1169 
Jackson MillardOHDayton Oh1099 / 1099 
Bill KeepINSouth Bend TTC1024 / 1024 
Oscar Rodriguez GomezMOWDCTT984 / 984 
Jonathan DyerILHighland TTC838 / 838 
Mackenzie DilleyILNone803 / 803 
Carlos MorantesMOLindenwood University0 / 0 
Total Entries: 37    

Under 1500 RR
Scheduled for: 10/26/2014 @ 11:30A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Lawer Dixon JrILHighland TTC1551 / 1430 
Joshua KercsmarINSouth Bend TTC1495 / 1495 
Jim EngstromMIWMiTT1484 / 1484 
Tomasz SzacilowskiILFox Valley TTC1483 / 1465 
Nicholas ConternoINIndianapolis TTC1459 / 1459 
Robert HeitzINNone1447 / 1447 
Michael DeanMINorthern Michigan TTC1435 / 1435 
Zach SpiesMOLindenwood University1430 / 1272 
Michael RostankowskiOHSamson Dubina Table Tennis Academy1421 / 1421 
James KeepCAPalm Desert TTC1414 / 1414 
Tadeusz AlberskiILOak Lawn Park District1403 / 1416 
Nathalie GribinskiILNone1397 / 1397 
Michael WilkeOHCincinnati TTC1392 / 1412 
Zeling YuMNMN TTC1363 / 1363 
Timothy Richard DoerrMIWMiTT1348 / 1348 
Richard PinapatiINSouth Bend TTC1323 / 1323 
Zsolt KeszthelyiINIndianapolis TTC1316 / 1316 
Quinn BakerILMichigan TTC1314 / 1284 
Soham KotnisMINone1293 / 1324 
Robert TolenINSouth Bend TTC1291 / 1291 
William KlaseWIWausau TTC1289 / 1288 
Jim WillittsINSouth Bend TTC1288 / 1288 
John WheelerINIndianapolis TTC1287 / 1287 
George BartlingINFort Wayne TTC1287 / 1287 
Manikandan NagarathnamILFox Valley TTC1277 / 1249 
John Zhong LiuILPhoenix Club - AZ1276 / 1278 
Randall SpeicherINSouth Bend TTC1268 / 1268 
Jakub GorzkoMOSt. Louis TTC1178 / 1178 
Don SmedstadINHighland TTC1169 / 1169 
Jackson MillardOHDayton Oh1099 / 1099 
Johnnie A. BeckILHighland TTC1051 / 1051 
Bill KeepINSouth Bend TTC1024 / 1024 
Oscar Rodriguez GomezMOWDCTT984 / 984 
Paul KrynskiILHighland TTC918 / 918 
Jonathan DyerILHighland TTC838 / 838 
Mackenzie DilleyILNone803 / 803 
Bud WilsonINSouth Bend TTC778 / 778 
Dionta MillerINSouth Bend TTC280 / 280 
Dion MillerINSouth Bend TTC108 / 108 
Carlos MorantesMOLindenwood University0 / 0 
Total Entries: 40    

Under 1350 RR
Scheduled for: 10/26/2014 @ 1:30P
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Zach SpiesMOLindenwood University1430 / 1272 
Zeling YuMNMN TTC1363 / 1363 
Timothy Richard DoerrMIWMiTT1348 / 1348 
Richard PinapatiINSouth Bend TTC1323 / 1323 
Zsolt KeszthelyiINIndianapolis TTC1316 / 1316 
Soham KotnisMINone1293 / 1324 
Robert TolenINSouth Bend TTC1291 / 1291 
William KlaseWIWausau TTC1289 / 1288 
Jim WillittsINSouth Bend TTC1288 / 1288 
John WheelerINIndianapolis TTC1287 / 1287 
George BartlingINFort Wayne TTC1287 / 1287 
Manikandan NagarathnamILFox Valley TTC1277 / 1249 
Randall SpeicherINSouth Bend TTC1268 / 1268 
Don SmedstadINHighland TTC1169 / 1169 
Joe DaultMINone1157 / 1157 
Johnnie A. BeckILHighland TTC1051 / 1051 
Bill KeepINSouth Bend TTC1024 / 1024 
Oscar Rodriguez GomezMOWDCTT984 / 984 
Paul KrynskiILHighland TTC918 / 918 
Jonathan DyerILHighland TTC838 / 838 
Weiming Michael SunGAAITTA816 / 816 
Mackenzie DilleyILNone803 / 803 
Bud WilsonINSouth Bend TTC778 / 778 
Frank AguileraINHighland TTC674 / 674 
Dionta MillerINSouth Bend TTC280 / 280 
Dion MillerINSouth Bend TTC108 / 108 
Nelson HsiehKYSITTA0 / 0 
Carlos MorantesMOLindenwood University0 / 0 
Total Entries: 28    

Under 1200 RR
Scheduled for: 10/25/2014 @ 9:00A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Tyler LiINSouth Bend TTC1219 / 939 
Kung ChaoWIMadison TTC1192 / 1151 
Timothy SicilianoMIGrand Valley State TTC1171 / 1171 
Don SmedstadINHighland TTC1169 / 1169 
Jeff SchiffILNone1166 / 1166 
Joe DaultMINone1157 / 1157 
Johnnie A. BeckILHighland TTC1051 / 1051 
Anwen HarrisOHSpin & Smash / Columbus, Ohio1024 / 1024 
Bill KeepINSouth Bend TTC1024 / 1024 
Cheryl LimWIMadison TTC985 / 985 
Robert SaboMISouth Bend TTC957 / 957 
Harin J ChhatiawalaINFort Wayne TTC918 / 918 
Paul KrynskiILHighland TTC918 / 918 
Sarveen KhatamiOHTwinsburg TTC912 / 912 
Eric OoleyMIGrand Valley State TTC838 / 838 
Jonathan DyerILHighland TTC838 / 838 
Lijian CaiWIMilwaukee TTC818 / 818 
Weiming Michael SunGAAITTA816 / 816 
Mackenzie DilleyILNone803 / 803 
Samuel KramerILJackson Park792 / 755 
Bud WilsonINSouth Bend TTC778 / 778 
Stanley ZhouILNone774 / 779 
James FauserINHighland TTC746 / 746 
Bob HallINThree Rivers TTC737 / 737 
Frank AguileraINHighland TTC674 / 674 
Madison ChaoWINone613 / 630 
Dionta MillerINSouth Bend TTC280 / 280 
Dion MillerINSouth Bend TTC108 / 108 
Kevin ForsterMIGrand Valley State TTC0 / 0 
Carlos MorantesMOLindenwood University0 / 0 
Total Entries: 30    

Under 1000 RR
Scheduled for: 10/25/2014 @ 12:00P
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Tyler LiINSouth Bend TTC1219 / 939 
Eric ForbesINNone995 / 995 
Cheryl LimWIMadison TTC985 / 985 
Robert SaboMISouth Bend TTC957 / 957 
Harin J ChhatiawalaINFort Wayne TTC918 / 918 
Sarveen KhatamiOHTwinsburg TTC912 / 912 
Jonathan DyerILHighland TTC838 / 838 
Eric OoleyMIGrand Valley State TTC838 / 838 
Lijian CaiWIMilwaukee TTC818 / 818 
Weiming Michael SunGAAITTA816 / 816 
Nandan NareshILExperior TTC808 / 827 
Mackenzie DilleyILNone803 / 803 
Samuel KramerILJackson Park792 / 755 
Bud WilsonINSouth Bend TTC778 / 778 
Stanley ZhouILNone774 / 779 
James FauserINHighland TTC746 / 746 
Bob HallINThree Rivers TTC737 / 737 
Iliyaan RemtulaILNet & Paddle712 / 712 
Frank AguileraINHighland TTC674 / 674 
Madison ChaoWINone613 / 630 
Naureen SajwaniILChi Slam TTC465 / 465 
Eric LosupILExperior TTC337 / 337 
Dionta MillerINSouth Bend TTC280 / 280 
Alexander CaiWIMilwaukee TTC191 / 191 
Cathy ShanMIFarmington Hills TTC166 / 166 
Dion MillerINSouth Bend TTC108 / 108 
Theo WashingtonINNone0 / 0 
Rikuto NamikiOHDayton Oh0 / 0 
Carlos MorantesMOLindenwood University0 / 0 
Nelson HsiehKYSITTA0 / 0 
Sriram SwamiILNone0 / 0 
Total Entries: 31    

Under 800 RR
Scheduled for: 10/25/2014 @ 3:00P
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Weiming Michael SunGAAITTA816 / 816 
Nandan NareshILExperior TTC808 / 827 
Samuel KramerILJackson Park792 / 755 
Bud WilsonINSouth Bend TTC778 / 778 
Stanley ZhouILNone774 / 779 
James FauserINHighland TTC746 / 746 
Bob HallINThree Rivers TTC737 / 737 
Iliyaan RemtulaILNet & Paddle712 / 712 
Frank AguileraINHighland TTC674 / 674 
Madison ChaoWINone613 / 630 
Naureen SajwaniILChi Slam TTC465 / 465 
Eric LosupILExperior TTC337 / 337 
Dionta MillerINSouth Bend TTC280 / 280 
Alexander CaiWIMilwaukee TTC191 / 191 
Cathy ShanMIFarmington Hills TTC166 / 166 
Dion MillerINSouth Bend TTC108 / 108 
Theo WashingtonINNone0 / 0 
Rikuto NamikiOHDayton Oh0 / 0 
Carlos MorantesMOLindenwood University0 / 0 
Gabriel FountainMIGrand Valley State TTC0 / 0 
Sriram SwamiILNone0 / 0 
Total Entries: 21    

Under 2700 Doubles
Scheduled for: 10/26/2014 @ 8:30A
StateClubRatings
Seed / Elig / Team
Doubles Partner
Christopher HardinTNMemphis TTC1677 / 1677Teamed With Robert Sabo
James KeepCAPalm Desert TTC1414 / 1414Teamed With Bill Keep
Kung ChaoWIMadison TTC1192 / 1151Teamed With Madison Chao
Don SmedstadINHighland TTC1169 / 1169Teamed With Frank Aguilera
Bill KeepINSouth Bend TTC1024 / 1024Teamed With James Keep
Robert SaboMISouth Bend TTC957 / 957Teamed With Christopher Hardin
Frank AguileraINHighland TTC674 / 674Teamed With Don Smedstad
Madison ChaoWINone613 / 630Teamed With Kung Chao
Total Entries: 8    

Under 3400 Doubles
Scheduled for: 10/26/2014 @ 8:30A
StateClubRatings
Seed / Elig / Team
Doubles Partner
Ahmed HendawiMONone2289 / 2289Teamed With Mackenzie Dilley
Brian FowlerMIHTTC1744 / 1736Teamed With Kraig Smith
Kan WangINSBTTC1661 / 1661Teamed With Robert Tolen
Kraig SmithMIHolland Killerspin1577 / 1577Teamed With Brian Fowler
Robert TolenINSouth Bend TTC1291 / 1291Teamed With Kan Wang
Mackenzie DilleyILNone803 / 803Teamed With Ahmed Hendawi
Total Entries: 6    

Wasserman18&U - Boys
Scheduled for: 10/26/2014 @ 10:00A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Nathan HsuMDMDTTC2416 / 2416 
Victor LiuCASVTTC2354 / 2354 
Chase BockovenMABoston TTC2223 / 2223 
Alex AverinNJLily Yip TTC2185 / 2185 
Ethan LiuORNone2176 / 2019 
Brian GaoMAMATTBC2093 / 2093 
Brian BrzyckiINSouth Bend TTC2074 / 2074 
Jack BaoINSouth Bend TTC2040 / 2040 
David PerrineILNone1976 / 1943 
Rohon RoychoudhuryMIFarmington Hills TTC1762 / 1797 
Total Entries: 10    

Wasserman18&U - Girls
Scheduled for: 10/26/2014 @ 10:00A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Sonjay HenryMOLindenwood University1799 / 1799 
Angela ZhangMANone1711 / 1711 
Sarah ZhouILJZTTA1517 / 1517 
Emily SuMNTable Tennis Minnesota1405 / 1405 
Total Entries: 4    

Wasserman15&U - Boys
Scheduled for: 10/25/2014 @ 10:00A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Victor LiuCASVTTC2354 / 2354 
Ethan LiuORNone2176 / 2019 
Michael WolskiILExperior TTC2124 / 2116 
Ali KhatamiOHShaker Stiga TTC2060 / 2060 
David CuiMAMATTBC2042 / 2042 
Henry LuoINNone2040 / 2040 
David SunILChampaign TTC2033 / 2033 
Roger LiuOHTwinsburg TTC1894 / 1894 
Weiliang Jordan SunGAAITTA1810 / 1810 
Kian BeyranvandILNone1807 / 1685 
Ian SeidenfeldMNTable Tennis Minnesota1708 / 1708 
Soham KotnisMINone1293 / 1324 
Jakub GorzkoMOSt. Louis TTC1178 / 1178 
Total Entries: 13    

Wasserman15&U - Girls
Scheduled for: 10/25/2014 @ 10:00A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Sonjay HenryMOLindenwood University1799 / 1799 
Angela ZhangMANone1711 / 1711 
Sarah ZhouILJZTTA1517 / 1517 
Emily SuMNTable Tennis Minnesota1405 / 1405 
Rachel ZhouILJZTTA1385 / 1385 
Anwen HarrisOHSpin & Smash / Columbus, Ohio1024 / 1024 
Sarveen KhatamiOHTwinsburg TTC912 / 912 
Total Entries: 7    

Wasserman13&U - Boys
Scheduled for: 10/26/2014 @ 10:00A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Michael WolskiILExperior TTC2124 / 2116 
David CuiMAMATTBC2042 / 2042 
David SunILChampaign TTC2033 / 2033 
Roger LiuOHTwinsburg TTC1894 / 1894 
Weiliang Jordan SunGAAITTA1810 / 1810 
Soham KotnisMINone1293 / 1324 
Dionta MillerINSouth Bend TTC280 / 280 
Dion MillerINSouth Bend TTC108 / 108 
Total Entries: 8    

Wasserman13&U - Girls
Scheduled for: 10/26/2014 @ 10:00A
StateClubRatings
Seed / Elig
 
Rachel ZhouILJZTTA1385 / 1385 
Anwen HarrisOHSpin & Smash / Columbus, Ohio1024 / 1024 
Madison ChaoWINone613 / 630 
Cathy ShanMIFarmington Hills TTC166 / 166 
Total Entries: 4